790-782-441
Swarzędz

Tworzenie serwisów ogłoszeniowych

Przykłady serwisów ogłoszeniowych

Gumtree


Serwis kombajn. Istniejący od wielu lat na rynku Polskim ( od kilku na arenie międzynarodowej ). Jest to serwis któego właścicielem jest obecnie spółka posiadająca eBay ( ogromny międzynarodowy serwis typu allegro ). Na gumtree, płatne są wyróżnienia, dodawanie ogłoszeń, promowanie ich w konkretnych działach i inne. Ludzie wystawiają tu domy, samochody, szukają i oferują pracę, oddają za darmo, sprzedają okazjonalnie i regularnie. Dodatkowo na całym serwisie wpleciona jest reklama kontekstowa Google Adsense. Kiedyś niewielki serwis, dziś wiedzie prym pośród Polskich serwisów ogłoszeniowych.
Adres serwisu: http://www.gumtree.pl/


OLX (Dawniej Tablica)


Serwis pomagający okazyjnie kupić i sprzedać. Wchłonął serwis Tablica, wydany przez grupę allegro. Jego głównym hasłem jest możliwość założenia konta bez rejestracji. Dodatkowo ideę serwisu stanowi wymiana lub sprzedaż "po sąsiedzku". To właśnie takie smaczki ubierają hity ostatnich lat. Jeżeli portal jest oryginalny, spełnia unikatową funkcję może osiągnąć sukces. Serwis wieloplatformowy, zarabiający na wyróżnianiu ogłoszeń.
Adres serwisu: http://olx.pl/


PanoramaFirm


Jest to serwis oferujący możliwość dodania wizytówki firmy dla właścicieli firm. Jeden ze starszych serwisów tego typu. Można dodać za darmo bardzo okrojone ogłoszenie - te płatne potrafią kosztować kilka tysięcy zł. Jest to bardzo popularny serwis który daje obecnym w nim firmom wiele korzyści. Został dodatkowo dostosowany do urządzeń mobilnych
Adres serwisu: http://panoramafirm.pl/


Przedszkolaki.info


Branżowa baza firm. Jest to typ serwisów które spotykają się z coraz większą popularnością. Na serwisie znajdziesz tylko firmy z jednej branży ( w tym przypadku przedszkola ). Atutem takich serwisów, jest łatwość znalezienia na nich poszukiwanych informacji. Przedszkolaki.info tworzyłem wraz z Poznańską grupą eBns, jednym z Poznańskich liderów branży serwisów ogłoszeniowych. Klienci, po opłaceniu usługi, mają możliwość zamieszczenia na nim danych przedszkola. Klient wysyła wszystkie dane i jest obsługiwany przez wyspecjalizowanego doradcę klienta.
Adres serwisu: http://przedszkolaki.info/

Czym jest serwis ogłoszeniowy?

Jest to strona www rozszerzona o możliwość publikowania informacji. Zazwyczaj wyposarzona jest w możliwość rejestracji nowych użytkowników a co za tym idzie możliwość logowania się do panelu i wykonywania pewnych działań. Istnieje wiele rodzajów oraz przeznaczeń takowych projektów. Niektóre są darmowe dla użytkownika końcowego inne są w pełni płatne a jeszcze inne oferują darmowe funkcje z możliwością rozszerzenia o płatne. Przeważnie serwis ogłoszeniowy jest robiony w celach zarobkowych. Oznacza to, że zleceniodawca takiej strony ma zamiar zarabiać przy jej pomocy.

Na czym się zarabia?

Niemal zawsze jest to uzależnione od wizji klienta. Jednak prowadząc serwis ogłoszeniowy, zarabia się głównie na publikowaniu reklam, informacji, lub wyróżnień. Płatne może być samo dodanie ogłoszenia na serwis, zarejestrowanie firmy w bazie danych firm lub np wyróżnienie swojego ogłoszenia pośród innych.

Czy można zrobić serwis samoobsługowy?

Jak najbardziej. Za obsługą takiego serwisu może stać sztab ludzi - ale może też nie być nikogo. Potrafię stworzyć bezobsługowe serwisy, gdzie płatność jest dokonywana np poprzez wysłanie smsa lub przelew online.

Czy można zarobić na darmowym serwisie?

Tak. Można zaoferować użytkownikowi możliwość dodania bezpłatnego ogłoszenia na naszym serwisie ( po uprzedniej rejestracji ) aby następnie zaoferować mu np wyświetlenie ów ogłoszenia na stronie głównej, lub w wybranej podkategorii serwisu ( opcja płatna )

Jak działają panoramy firm?

Zazwyczaj w przypadku panoram firm, za sprzedaż odpowiedzialne jest call center. Posiadam doświadczenie w budowaniu paneli które umożliwiają pracę callcenter oraz nadzorowanie takiej pracy przez "admina". Współpraca z kilkoma Poznańskimi liderami tej branży pozwoliła mi na zdobycie niezbędnego do przygotowania tak skomplikowanego serwisu doświadczenia.

Nie jestem autorem wyżej wymienionych portali ( oprócz jednego ), podałem je jako sztandarowe przykłady, pomagające mi opisać temat. Na zlecenie mojego klienta mogę przygotować nowy serwis ogłoszeniowy. Doświadczenie zdobyte w tym zakresie pozwoli mi skrupulatnie podpowiedzieć silne i słabe strony Waszego projektu a dodatkowo w razie zainteresowania moją opinią, chętnie zaproponuję konkretne propozycje które pomogą rozwinąć projekt. Stwórzmy razem historię Polskiego internetu, zapraszam do współpracy!