790-782-441
Swarzędz

Tworzenie blogów firmowych i hobbystycznych.
Smilesoft Swarzędz.

Blog, czy strona www?

Często spotykam się z pytaniem: "Lepiej stworzyć stronę www, czy bloga?". W przypadku blogów/stron firmowych - zależy to głównie od tego, jak często zamierzasz aktualizować lub dodawać informacje na stronie oraz czy zamierzasz robić to samemu, czy zlecić wykonywanie zmian programiście. Jeżeli zakładasz, że strona będzie typową wizytówką firmy na której zmiany będą sporadyczne i okazjonalne - wybierz standardową stronę www. Natomiast jeżeli zamierzasz regularnie dodawać zdjęcia / artykuły - blog wydaje się być lepszym rozwiązaniem. Jeżeli zamierzasz wprowadzać zmiany sam - lepiej założyć bloga, natomiast zlecając aktualizację możesz wybrać stronę www. Dobry programista poradzi sobie zarówno dobrze z obsługą bloga jak i statycznej strony.

Wybieram napisanie bloga, co powinienem przemyśleć?

Zanim zlecisz wykonanie bloga Twojej firmy, zastanów się, czy będziesz chciał aktualizować dane sam - czy wolisz pominąć ten kłopot i zostawić to profesjonaliście. W gruncie rzeczy samodzielna obsługa bloga opartego o platformę wordpress jest mało skomplikowana. Jeżeli dobrze radzisz sobie z obsługą komputera - z aktualizacjami na blogu nie będziesz miał większych problemów. Jednak powstaje inne pytanie, czy masz na to czas i chęci? Konieczność poznania nowej technologii może okazać się przytłaczająca. Tutaj pojawiam się ja - osoba która może Ci w tym pomóc :)


Dlaczego większość blogów, opartych jest na platformie Wordpress?

Wordpress to platforma umożliwiająca tworzenie i zarządzanie blogami i stronami www. Jest ona alternatywą dla systemów takich jak Joomla czy Drupal. Każdy z tych systemów ma swoje wady i zalety, jednak zdecydowanie na korzyść Wordpressa wpływa największa na świecie społeczność wspierająca rozwój tej platformy. Jest to też najlepiej opisany silnik o którym można dowiedzieć się praktycznie wszystko. Platforma Wordpress umożliwia korzystanie z darmowych i płatnych pluginów oraz templatek ( grafik strony ). Jednak to co dla mnie stanowi ogromną wartość - to łatwość w obsłudze potwierdzona przez niejednego klienta. Dodatkowo wordpress posiada mechnizmy i strukturę która ułatwia indeksację nowych stron - jest to ogromny plus przy pozycjonowaniu Twojego bloga. Ja tworząc bloga, w zależności od wymagań zleceniodawcy, stawiam go na wordpressie lub wykorzystuję mój autorski system CMS.


Jak blog może mi pomóc rozwinąć firmę?

I tutaj dochodzimy do sedna. Po co zakładać firmowego bloga? Otóż wszystko zależy od celu, który sobie wyznaczyłeś. Blog, może być czysto informacyjny - podobnie jak zwykła strona www. Publikując tam szczegółowe dane dotyczące usłóg oraz nowości ( promocje / nowe produkty / zmiana godzin otwarcia itd ) nawiązujesz stałą relację ze swoimi klientami. Dodając tematycznie powiązane artykuły i poradniki - wyrabiasz sobie rolę autorytetu w swojej dziedzinie. To przekłada się na większe zaufanie ze strony czytelników i finalnie może zwiększyć Twoje wyniki sprzedaży. Nowych klientów zyskujesz wraz ze wzrostem czytelników Twojego bloga. Są to niejednokrotnie osoby które trafiają na Twój artykuł, bo szukali odpowiedzi na pytanie które dokładnie opisałeś - lub zrobił to za Ciebie ktoś inny ;) Poprzez wyżej opisane aspekty które można połączyć - dodatkowo wzmacniasz dobry wizerunek swojej marki, i dajesz o sobie znać światu.